دسته بندی محصولات
دسته‌بندی‌های کالای دیجیتال

قوانین بازار آنلاین قلاب

به منظور استفاده صحیح و آگاهانه از خدمات قلاب، استفاده از سایت قلاب منوط به پذیرش قوانین و شرایط آن می باشد. لذا ثبت نام و  استفاده از قلاب به معنای پذیرش تمامی این قوانین می باشد.


تعاریف

قلاب
قلاب عبارت است از سایت gholab.ir ، اپلیکیشن های آن، بلاگ و شبکه های اجتماعی که در سایت قلاب معرفی شده اند.
مشتری
مشتری عبارت است از مصرف کننده نهایی خدمات یا محصولات قلاب
فروشنده
فروشنده عبارت است از اشخاص حقیقی و حقوقی که کالا ها یا خدمات سایت قلاب را به مشتری ارائه می دهند.

قوانین و مسئولیت های قلاب
قلاب بازار آنلاین مقایسه قیمت ها با امکان خرید آنلاین یا اتصال به وب سایت یا راه های ارتباطی فروشندگان کالا و خدمات است. قیمت کالاها و خدمات صرفا توسط فروشندگان تعیین می شود و قلاب هیچ گونه دخالتی در تعیین قیمت ندارد.
محتوای قلاب شامل متن ها و تصاویر توسط تیم محتوای قلاب و یا با همکاری فروشنگان کالاها یا خدمات صورت می پذیرد. باتوجه به تعداد بسیار زیاد کالا،با وجود پایش های خودکار و همچنین نیروی انسانی و تلاش ها برای به حداقل رساندن ممکن است اشتباهاتی در محتوای مطالب رخ دهد. لذا قلاب مسئولیتی در قبال صحت مطالب ندارد.
استفاده از مطالب و محتوای سایت تنها با ذکر منبع و برای مقاصد غیر تجاری مجاز است.
قلاب می تواند طبق صلاح دید یا مطابق قوانین جاری کشور، تغییراتی در محتوا،طراحی،رویه ها و یا قوانین استفاده لحاظ نماید.
قلاب می تواند نسبت به غیرفعال سازی حساب فروشندگان یا مشتریان بدون اطلاع قبلی اقدام نماید و تنها موظف به اعلام دلیل مسدودی حساب کاربری می باشد.
اطلاعات شخصی مشتریان و فروشندگان مانند تصویر کارت ملی و سایر اطلاعات غیر عمومی نزد قلاب محرمانه خواهد بود و تنها با با استعلام موردی مراجع قضایی اطلاعات مورد نیاز در اختیار ارگان مربوطه قرار خواهد گرفت.
قلاب مسئولیتی در مورد کیفیت کالا یا خدمات ندارد اما  در  مورد کالا ها در صورت مغایرت کالا با مشخصات ذکر شده یا تقلبی بودن کالا، خود را موظف می داند فروشنده را پاسخگو کند و در صورت تکرار تخلف حساب فروشنده مسدود و اجازه استفاده مجدد از قلاب را نخواهد داشت.
باتوجه به اینکه نقش قلاب در فرآیند خرید مشتری تنها به صورت واسطه است، لذا  در مورد خرید های مستقیم از قلاب صرفا فاکتور کارمزد های فروش به فروشنده ارائه می شود و در مورد هدایت مشتری به سایت فروشنده فاکتور شارژ های انجام شده به فروشنده ارائه می شود. در زمان خرید مستقیم از قلاب فاکتور حق العمل کار به مشتری از سایت قلاب ارائه می شود.
تمامی فروشندگان در قلاب فرایند احراز هویت را به صورت اینترنتی تکمیل خواهند کرد،با این وجود باتوجه به اینترنتی بودن فرآیند ثبت نام،  هیچ گونه مسئولیتی متوجه قلاب نخواهد بود لذا مشتری موظف است نسبت به صحت اطلاعات فروشنده  و محصول اطمینان حاصل کند.
در صورتی که کالا از طریق درگاه پرداخت قلاب خریداری شود و فروشنده از تحویل آن تا زمان تسویه خودداری نماید، قلاب می تواند از تسویه وجه برای فروشنده خودداری نماید  و وجه سفارش را به حساب مشتری مرجوع نماید.

قوانین و مسئولیت های فروشنده
فروشنده حق استفاده از لوگو و نام فروشندگان دیگر را ندارد و هر شخص حقیقی و حقوقی تنها مجاز است با اسم،لوگو و برند خود در قلاب ثبت نام نماید.
فروشندگان کالاها می بایست زما تحویل و روش های حمل کالاهای خود را در سایت قلاب و یا در سایت خود اعلام نمایند و نسبت به آن پایبند بمانند. در صورت گزارش مشتری و یا مشاهده تخطی فروشنده از این موارد قلاب می تواند نسبت به محدود ساختن یا مسدودی کامل حساب فروشنده اقدام نماید.
فروشنده می بایست نسبت به موجود بودن کالاهای خود اطمینان داشته باشد و در صورت عدم تحویل کالا، قلاب می تواند حساب کاربری فروشنده را مسدود و اطلاعات فروشنده را در لیست سیاه قرار دهد.
فروشنده می بایست تیکت های خریدارن را در اسرع وقت پیگیری و ترتیب اثر دهد.
در صورت اعلام نیاز خریدار برای فاکتور، فروشنده موظف است فاکتور خرید مشتری را برای ایشان ارسال نماید.
فروشنده موظف است شفافیت کامل را در قیمت گذاری رعایت کند چراکه عدم شفایت قیمت و توجیه های مختلف مبنی بر روز نبودن قیمت اعلام شده، منجر به تجربه ناخوشایند مشتری و افت کیفیت خدمات قلاب خواهد شد. در صورت عدم شفافیت فروشنده در قیمت و گزارش خریدارن و تکرار آن در بازه های زمانی مختلف، قلاب حساب کاربری فروشنده را مسدود و فروشنده در لیست سیاه نیز قرار خواهد گرفت.

قوانین و مسئولیت های خریدار
خریدار موظف است قبل از اقدام به استفاده از کالا  یا خدمات، از صحت اطلاعات آن اطمینان حاصل نماید.
در صورتی که خریدار در مورد سفارش خود درخواستی دارد می بایست از طریق پنل کاربری خود و گزینه های تعبیه شده در ایتم های سفارش اقدام نماید. در صورتی که فروشنده به درخواست خریدار ترتیب اثر ندهد، خریدار می تواند با بخش شکایات قلاب تماس بگیرد.

قوانین عمومی
تمامی شبکه های اجتماعی، سایت ها، و اپلیکیشن های قلاب از طریق سایت Gholab.ir اعلام خواهند شد و موارد غیر از این جعلی خواهند بود.
واریز وجود مانند شارژ حساب در قلاب به صورت آنلاین انجام می شود. در مواردی که شماره حساب یا کارت اعلام می شود لطفا  از طریق تماس با بخش پشتیبای قلاب از صحت اطلاعات اطمینان حاصل کنید در غیر این صورت از واریز وجه خود داری نمایید.