دسته بندی محصولات

گوشی موبایل Apple اپل

گوشی آیفون؛ لیست قیمت و خرید انواع گوشی اپل

چرا گوشی آیفون بخریم؟شاید اولین پاسخی که به ذهن شما می رسد قابلیت های ویژه سیستم عامل گوشی آیفون، یعنی آی او اس باشد. شاید به تمایز های ویژه آی او اس با اندروید فکر کنید. شاید هم ترند بازار را در نظر بگیرید. در اصل هر چه که در ذهن تا پدیدار می شود، به نوعی نشان دهنده تمایز ویژه گوشی های آیفون با سایر گوشی های موجود در بازار است.

چرا گوشی آیفون

از زمانی که اولین گوشی موبایل آیفون به همگان معرفی شد، بسیاری از مردم برای خرید آن ترغیب شدند. اپل توانسته بود ویژگی های خاصی را به علاقه مندان معرفی کند که در گوشی های دیگر وجود نداشت. تمایز از نظر طراحی فیزیکی، سیستم عامل، امنیت بیشتر، و ...
در عین حال که گوشی های آیفون بسیار محبوب هستند، در بازار ایران تحت عنوانِ «گرانترین گوشی» شناخته می شوند. با این حال با عرضه‌ی هر نسخه از گوشی آیفون و افزایش قیمت ِآن به علت نوسانات بازار ارز، نه تنها تعداد مشتاقان خرید ِ آنها کمتر نمی شود که هیچ. بلکه روز به روز به تعدادشان افزوده می شود.
دلیل شما برای خرید گوشی آیفون باید منطقی باشد. صرف نظر از زیبایی، این گوشی ها ایرادات و مشکلات خاص خود را دارند. همچنین در مقایسه با گوشی های اندرویدی می توانند حتی غیر کاربردی نیز قلمداد شوند. فرضیات نادرست همواره به انتخاب های اشتباه می انجامد. در اینجا برخی از مهم ترین موضوعات مانند قیمت گوشی آیفون، تحریم، اپل آیدی و ... را بررسی می کنیم، تا در خرید به شما کمک نماییم.
 

قیمت گوشی آیفون

پاسخ به یک سوال مهم و پر تکرار: چرا قیمت گوشی آیفون زیاد است؟ یا چرا آیفون گران است؟ به این خاطر که آنها با اجزاء و نرم افزاری ساخته می شوند که بسیار پر هزینه هستند. همچنین به فناوری ویژه ای – متفاوت از سایر گوشی ها – نیاز دارند. تکنولوژی به کار رفته در این گوشی ها باعث به وجود آمدن ویژگی های زیر می شود:
 
  •  یک گوشی آیفون در مقایسه با سایر گوشی ها، عکس ها و ویدئو های با کیفیتی را ضبط می کند. حتی تفاوتی ندارد که اندازه‌ی تصویر چه میزان باشد! کیفیت در عکاسی و فیلم برداری در این گوشی ها در اولویت است.
  • گوشی های آیفون توان پردازشی شبیه به یک کامپیوتر را دارند.
  •  امنیت بالایی را برای حفظ اطلاعات به کاربران ارائه می دهند.
  •  کلیه‌ی دیوایس های دیگر تولیدِ اپل را می توان به صورت یکپارچه در کنار آیفون ها مورد استفاده قرار داد. از این رو نیازی به نصبِ جداگانه‌ی برنامه ها روی هر دیوایس نیست (به کمک اپل آیدی)
  •  راحتی در استفاده: گوشی های آیفون به کاربری ساده مشهورند. به این خاطر که کل تنظیمات را می توان داخل یک Menu پیدا کرد. در صورت خرید یک گوشی جدید آیفون، این قابلیت از بین نمی رود. یعنی گزینه ها تغییر مکان نمی دهند و کلیه کاربران برای یافتن برنامه ها دچار مشکل نمی شوند.
  •   بسیاری از اپلیکیشن های جدید در دنیای امروز تلاش می کنند تا از آیفون به عنوان سکوی پرتاب استفاده کنند. به این منظور که ابتدا استقبال کاربران را با ارائه نسخه قابل نصب از برنامه خود روی آی او اس امتحان میکنند. سپس برای ارائه سایر نسخه های قابل نصب روی سیستم عامل های دیگر تلاش می کنند. نمونه‌ی معروف آن را می توان برنامه کلاب هاوس در نظر گرفت که در ابتدای برای کاربران آیفون طراحی شد.

قیمت آیفون، نوسان چشمگیری را در بازار موبایل ایران تجربه می کند. از این رو اکثر علاقه مندان ترجیح می دهند فورا اقدام به خرید این گوشی ها کنند. یا آن را به روز بعدی موکول نکنند. در بازار امروز جدیدترین نسخه گوشی آیفون با قیمت بالای 35 میلیون تومان (13 پرومکس) و ارزان ترین ِآن با قیمت 4 میلیون به بالا (6 اس) خرید و فروش می شود. (این قیمت ها به علت نوسانات بازار موبایل ایران و طرح رجیستری ممکن است دستخوش تغییر شود).
 

رجیستری گوشی آیفون

رجیستری گوشی آیفون عبارت است از فعال سازی آن پس از خرید. مدتی که کاربران بعد از خرید گوشی آیفون اجازه‌ی رجیستری آن را دارند، یک ماه است. اگر این کار انجام نشود، موبایل عملا از کار خواهد افتاد. شما باید کد 15 رقمی IMEI را برای گوشی خود بیابید. سپس آن را وارد یک سامانه به نام همتا کنید. برخی از فروشندگان موبایل ها پس از خرید این کار را به صورت دستی برای شما انجام می دهند. در غیر این صورت شما ملزم هستید که این کار را انجام دهید.
از کجا می توانید این کد را برای رجیستری آیفون بیابید؟ فقط کافی است که به پشت جعبه آن نگاه کنید. قطعا روی جعبه، یک کد 15 رقمی تحت عنوان IMEI وجود دارد. در برخی گوشی ها نیز کدی داخل شیار سیم کارت قرار دارد. شما می توانید این کد 15 رقمی را بعد از خارج کردن سیم کارت از روی شیار مشاهده کنید.
 

استفاده از آیفون و تحریم؟

آیا امکان استفاده از گوشی آیفون در شرایطی که تحریم ها علیه ایران وضع شده اند، وجود دارد؟ بسیاری از اپلیکیشن های فارسی قابل نصب بر روی اپل نیستند. به همین خاطر بسیاری از کاربران در استفاده از گوشی آیفون با چنین شرایطی با مشکلات متعدد دست و پنجه نرم می کنند. در عین حال، بسیاری از اپلیکیشن ها روش های موقتا کاربردی را برای کاربران ارائه کرده اند. همین امر باعث شده است تا کاربرد و خرید گوشی های این برند همچنان پرطرفدار باقی بماند.
 

اپل آیدی چیست؟

اپل آیدی به شما این امکان را می دهد که برای استفاده از سرویس ها و سایر دیوایس های تولید شده توسط این برند به یک یکپارچگیِ کلی برسید. به این معنا که شما یک اپل آیدی خواهید داشت و به کمک آن می توانید از برنامه هایی مانند Apple Music, App Store, Facetime, iMessage و غیره استفاده کنید.
به عنوان مثال شما می توانید به جز گوشی آیفون، یک آیپاد، مک بوک و .. بخرید. سپس با کمک اپل آیدی به کلیه امکانات آنها به طور یکپارچه دسترسی داشته باشید. از این رو داشتن تنها «یک اپل آیدی» برای هر کاربر کفایت می کند. بسیاری از کاربرانی که اپل آیدی خود را فراموش می کنند نمی توانند به بسیاری از این امکانات دسترسی پیدا کنند. بنابراین مجبور به نصب مجدد برنامه ها روی هر دیوایس می شوند. و حتی آپدیت ها را نیز به صورت مرسوم و رایج دریافت نخواهند کرد.

مشاهده بیشتر

1

در حال بارگذاری 40 رکورد بعدی

در حال بارگذاری 40 رکورد بعدی