دسته بندی محصولات
دسته‌بندی‌های کالای دیجیتال
دسته‌بندی‌های خدمات

اسپیکر بلوتوث و با سیم

1

در حال بارگذاری 40 رکورد بعدی

در حال بارگذاری 40 رکورد بعدی

خرید اسپیکر، همچو خرید سایر تجهیزات جانبی کامپیوتر اهمیت دارد. این اهمیت وقتی پررنگ تر می شود که بدانید اگر یک بلندگوی بی کیفیت خریداری کنید، دائم مجبورید آن را نزد تعمیرکار ببرید. یا برای خرید مجدد یک بلندگوی دیگر هزینه کنید. اما در صورتی که از ابتدا در مورد کیفیت و مدل های مختلف بلندگوها تحقیق کنید، این توانایی را خواهید داشت که بهتر تصمیم گیری کنید. در این مطلب به شما کمک می کنیم تا بهترین اسپیکر را برای استفاده خودتان به آسانی پیدا کنید.
 

انواع اسپیکر

اسپیکر، یکی از مهم ترین لوازم و تجهیزات جانبی کامپیوتر و لپ تاپ به شمار می آید. اسپیکر ها به دو دسته تقسیم می شوند؛ یک گروه آنها سیم دار بوده. و گروه بعدی بی سیم. محبوب ترین نوعِ آنها، بلندگو های بی سیم یا بلوتوثی است. زیرا به خاطر نداشتنِ سیم، چندان دست و پا گیر نیستند و فضای خاصی را هم اشغال نمی کنند.
برای شارژ کردن این نوع ‌ بلندگو ها، شما تنها ملزم هستید که مدتی آنها را مانند موبایل به برق بزنید تا شارژ شوند. البته روش های شارژ بلندگو ها با یکدیگر متفاوت است. همچنین، ظرفیت آنها برای نگهداری میزان خاصی از برق نیز متفاوت است.
 

چگونه می توان قدرت و توان یک اسپیکر را حدس زد؟

به راحتی به واسطه‌‌ی اندازه و ابعادی که دارد. هر چه بلندگو کوچک تر و جمع و جور تر باشد، یعنی مدت کمتری نسبت به یک اسپیکر بزرگتر امکان کار کردن دارد. همچنین، بلندی صدای آن نیز کمتر خواهد بود. پس جثه و ابعاد یک بلندگو معیار خوبی برای تعیین کارایی و قدرت آن است. امکان اتصال این نوع بلندگو ها فقط به کامپیوتر و لپ تاپ نیست. بلکه آنها می توانند به هر نوع وسیله ای که قابلیت اتصال از طریق بلوتوث را دارد، متصل شوند. اگر یک اسپیکر قابل حمل خریداری کرده باشید، می توانید همه جا آن را به همراه خود ببرید و پخش موسیقی به کمک آن با صدای بلند، ممکن خواهد شد.
 

مهم ترین فاکتور در خرید اسپیکر خوب چیست؟

جواب این سوال در یک کلام کاربری و کیفیت ِبلندگو است. انتظار ِداشتن کیفیتِ خوب از یک اسپیکر، بیشتر به برند آن مربوط می شود. سپس باید به مدلی که دارد، توجه کرد. اگر دیدید که تعداد زیادی از خریداران از یک بلندگو تعریف می کنند، پس قطعا می توانید برای خرید، به آن اعتماد کنید. اگر نظری در مورد یک مدل بلندگوی خاص وجود نداشته باشد، شما می توانید به سراغ اعتبار ِبرند آن بلندگو بروید. قطعا برندهای خوب و شناخته شده در این زمینه کم نیستند و همچنین نظرات کاربران در مورد آنها کم نیست. در اینجا به برخی از بلندگو های پرفروش اشاره کرده ایم تا کار شما را آسان تر کنیم:
 
 • Sonos Move
 • UE Boom 3
 • JBL Flip 5
 • Anker Soundcore Flare

موضوع بعدی که در تعیین بهترین اسپیکر یا یک بلندگو خوب راهگشا است، کاربردی بودن آن برای شخص شماست. اسپیکر های کوچک برای کاربردهای خانگی مناسب هستند و بلندگو های بزرگ، توسط افراد حرفه ای مورد استفاده قرار می گیرند. مثلا آن گروه از افرادی که کار تنظیم موسیقی انجام می دهند یا کسانی که آهنگسازی می کنند. پس ویژگی ها و تعیینِ خوب بودن یا بد بودنِ یک بلندگو، موضوعی کاملا شناور است. و به اولویت های شما بستگی دارد.
 

بهترین برند های اسپیکر بلوتوثی و با سیم

همانطور که اشاره شد، اسپیکر های بلوتوثی محبوب ترین نوع بلندگو ها در جهان هستند. کاربریِ آسان، قابل حمل بودن، داشتن وزن مناسب و غیره از جمله دلایلی هستند که به محبوب تر شدن این نوع بلندگو ها در بین کاربران دامن می زنند. از جمله بهترین برند های بلندگو های بلوتوثی می توان به موارد زیر اشاره کرد:
 
 1. شیائومی
 2. پرکین
 3. لاجیتک
 4. یورودو
 5. گرین
 6. لنوو
 7. جی بی ال
 8. پرووان

با توجه به اینکه اتصال اکثر اسپیکر های این برند به شکل بلوتوثی است، بنابراین می توان این نکته را در نظر گرفت که انتقال صدا در این نوع بلندگو ها با کیفیت بالا انجام می شود. یکی از مواردی که اهمیت توجه به برند (کیفیت ساخت) یک اسپیکر بلوتوثی را تعیین می کند، شکایت های بسیاری از کاربران از بابت استفاده از بلندگو هایی است که از یک برند ناشناخته بوده و نمی توانند صدا را بدون تاخیر، با کیفیت بالا و بدون اختلالات سخت افزاری پخش کنند. بسیاری از بلندگوهای این چنین باعث می شوند که شما دائما نیاز به مراجعه به متخصص و تعمیرکار داشته باشید. از این رو، توصیه می شود حتما از یک برند خوب، بلندگو بخرید.

علاوه بر این، خرید اسپیکر از یک فروشگاه آنلاین مجاز و معتبر را نیز هدف قرار دهید. در چنین شرایطی، اگر نیاز به مرجوع کردن، پیگیری سفارش و مطرح کردن مشکلات ِبلندگوی مورد نظر بود، پاسخ دهی از سمت آن فروشگاه برای شما به صورت کاملا حرفه ای انجام می شود.
 

قیمت انواع اسپیکر به چه نکاتی بستگی دارد؟

انواع اسپیکر یعنی چه؟ یعنی اسپیکر های بلوتوثی، قابل حمل و بلندگو های خانگی. برخی از این بلندگو ها ثابت و پایه دار هستند. پس یعنی قابل حمل نیستند و نمی توان آنها را برای کاربرد های مختلف به راحتی جابجا کرد: مثل بلندگوهایی که برای سینما خانگی استفاده می شود. اسپیکر های دسکتاپ (که شناخته شده تر هستند) برای اتصال به کامپیوتر و لپ تاپ مورد استفاده قرار می گیرند. این بلندگو ها شامل بلوتوثی یا خانگی هستند. شکل و ظاهر این گروه از بلندگو ها با یکدیگر متفاوت است. زیرا به شرکت/ برندی وابسته است که آنها را تولید کرده و یا ساخته است.

اصولا در بین تمامی انواع بلندگو ها، بلندگوهای بلوتوثی و قابل حمل کمی گران تر هستند. این قیمت وقتی افزایش پیدا خواهد کرد که ابعاد آن بلندگو نیز افزایش پیدا کند. بنابراین به جز کیفیت، حجم و ابعاد یک بلندگو در تعیین هزینه آن بسیار موثر  است. وقتی هدف شما تولید صدای بیشتر و بزرگتر نیست می توانید به سراغ اسپیکر هایی بروید که کوچکتر هستند و توان صوتی معمولی دارند. مثلا بسیاری از کاربران دسکتاپ ترجیح به استفاده از این نوع اسپیکر ها دارند. اما به عنوان مثال، اگر شخصی قصد تهیه بلندگو برای سیستم تلویزیونی خانه یا شرکت خود دارد، باید روی بلندگو های بزرگ تر و حجیم تر حساب کند.

 

مشاهده بیشتر