دسته بندی محصولات

دوربین

خرید دوربین عکاسی – با توجه به قیمت های سرسام آور و عجیب و غریب – باید با نهایت دقت و در نظر گرفتنِ هدف استفاده از آن انجام شود. این راهنما به شما در گرفتن بهترین تصمیم جهت خرید دوربین، کمک خواهد کرد.
 

انواع دوربین عکاسی

دو گروه از آدم ها برای خرید دوربین عکاسی اقدام می کنند: یا آماتور هستند یا حرفه ای. در خارج از این چارچوب، اگر صحبتی در مورد دوربین عکاسی می شود، صرفا برای کسانی است که قرار است اطلاعات عمومی خود را در این زمینه گسترش دهند. در اینجا مخاطب ما کسانی هستند که در دو دسته‌ی اول جای می گیرند.
دوربین عکاسی یا DSLR است یا بدون آینه یا mirrorless Camera یا کامپکت یا Compact یا اکشن کمرا یا Action Camera. اینکه کدامیک از این موارد را بخرید، به هدف شما از عکاسی و بودجه تان برای خرید دوربین بستگی دارد.

به طور خلاصه، دوربین عکاسی DSLR گروهی از دوربین هایی هستند که تک لنزی بوده و عملکردِ انعکاسی دارند. داخل این دوربین ها آینه ای قرار دارد که کمک می کند تصویر را از طریق لنز مشاهده کنید. در این دوربین ها لنز قابلیت تعویض دارد. زیرا تعیین کننده‌ی کیفیت نهایی ِعکس می باشد. آماتور های گرامی و کسانی که به دنبال دوربین حرفه ای هستند، می توانند به سراغ دوربین های DSLR بروند.
در مقابل آنها، دوربین های بدون آینه قرار دارند. تشابه ظاهری ِاین دو نوع دوربین عکاسی نسبت به یکدیگر کاملا بدیهی است. اما کمی کوچکتر هستند و آینه هم ندارند. سنسور های این نوع دوربین ها نسبت به مدل های DSLR کوچکتر است. اگر آماتور سطح بالا هستید یا برای سرگرمی عکس می گیرید می توانید از این مدل دوربین ها استفاده کنید. البته این دو مدل دوربین عکاسی نامبرده، سطح بندی دارند.
دوربین های کامپکت دیجیتالی، کوچک هستند و برای حمل و نقل و گرفتن عکس های خانوادگی مناسبند. لنز این دوربین ها برخلاف دو مدل قبلی قابل تعویض نیست. هزینه خرید دوربین های عکاسی از نوع کامپکت نیز کمتر است.
اکشن کمرا ها نیز برای عکاسی ورزشی و برای عکس برداری از حیات وحش، مناسب می باشند.
 

بهترین برند های دوربین

دوربین های عکاسیِ برتر جهان توسط برند های شناخته شده ای تولید می شوند. برندها مثل همیشه، کیفیت یک محصول را تعیین می کنند. آنها نشانه ای هستند مبنی بر اینکه، اصالت، کیفیت، ضمانت پس از فروش و سالهای سال کارایی را به شما هدیه می دهند. بنابراین وقتی اقدام به خرید محصولات برند های شناخته شده می کنید که امتحان خود را نزد مشتریان پس داده اند، می توانید مطمئن باشید که محصول خوبی خریده اید.
یکی از شناخته شده ترین برند ها – چه برای افراد آماتور و چه برای حرفه ای ها – برند کانن است. کانن نیازی به معرفی ندارد. وقتی در مورد دوربین های حرفه ای و غیر حرفه ای این برند جستجو کنید، همه چیز دستگیرتان خواهد شد. اینکه هیچ محدودیتی در محصولات کانن وجود ندارد. هرچه بخواهید و از کانن طلب کنید، در چَنته دارد.

جایگاه برترین ِبعدی در بین برندهای خوشنام و نشانِ دوربین عکاسی، به نیکون تعلق دارد. سالهاست که هیچ برند دیگری نتوانسته است جایگاه این برند را از آنِ خود کند. کانن از اوایل 1900 میلادی تا به امروز با محصولات با کیفیت ِخود، همواره در قلب عکاسانِ سراسر دنیا جای دارد.
در بازار رقابتی ِبرند های دوربین عکاسی، سایر جایگاه های برتر سوم و چهارم و پنجم متعلق به برند های فوجی فیلم، سونی و برند آلمانی لایکا است. اینکه کدامیک از این برند ها را انتخاب کنید، به بودجه ای که برای خرید دوربین کنار گذاشته اید هم بستگی دارد. قطعا دوربین های تولید برند کانن و نیکون از سایر برند های نامبرده گران تر هستند؛ زیرا معروف تر بوده و محبوبیت بیشتری دارند. اما این بدان معنی نیست که برند های دیگر، در تولید دوربین های عکاسیِ عالی و کاربردی بد عمل می کنند. حتما موقع خرید، به آنها هم نگاهی بیندازید.
 

مهم ترین اولویت در خرید دوربین چیست؟

اگر مبتدی هستید و قصد دارید دوربین عکاسی بخرید، حتما دوربینی بخرید که امکان تعویض لنز داشته باشد. با توجه به دوربین های معرفی شده در این مطلب، شما می توانید از نوع DSLR یا بدون آینه استفاده کنید. اما اینکه کدامیک را بخرید، به سطح دوربین مربوط می شود. معمولا هر دوربین در کنار مشخصات فنی، بخش خاصی دارد که نشان دهنده این است که برای چه گروهی از افراد طراحی شده است: مبتدی ها یا حرفه ای ها.
به جز این، باید به تعداد پیکسل های دوربین، فرمت عکس ها، سایز دوربین برای به دست گرفتن ِآسان تر، ارگونومی دوربین، فوکوس ِآن توجه داشته باشید. در عین حال، نکته حائز اهمیت این است که به خرید ِلنز بیشتر از بدنه دقت کنید. زیرا آنچه که در تعیین کیفیت تصویر نهایی شما موثر است، لنز می باشد و نه بدنه دوربین.
 

خرید دوربین بر اساس برند یا قابلیت

برای خرید دوربین عکاسی هم باید به قابلیت ها و ویژگی های آن توجه داشته باشید و هم برند. برند، عامل مهم در تعیین کیفیت دوربین است و قابلیت ها بیانگر امکاناتی است که موقع عکس گرفتن شما را یاری می کنند. به عنوان مثال یک شخص حرفه ای در زمینه عکاسی به خوبی می داند که قابلیت کنترل دسترسی عکس ISO بسیار حائز اهمیت است. زیرا کمک می کند تا او بتواند سرعت ایزو و دیافراگم و شاتر را برای تعیین میزان ورود نور به عکس را به طور دقیق تنظیم کند.
بنابراین به سراغ خرید دوربین عکاسی DSLR می رود، زیرا امکان ِانجام ِ این تنظیمات برای وی فراهم است. اما دوربین های اتوماتیک که قابلیت تعویض لنز ندارند، چنین امکانی را در اختیار عکاس قرار نمی دهند.
پس بهتر است همزمان و در حین اینکه مشخصات و ویژگی های دوربین عکاسی را قبل از خرید بررسی می کنید، به برند هم نگاهی داشته باشید. اگر برند انتخابی تان کانن یا نیکون نیست، بهتر است ریویو ها و نظرات سایر کاربران را در مورد این دوربین ها در اینترنت بخوانید.
 

عوامل تاثیر گذار در قیمت دوربین

برند، سطحِ دوربین (مبتدی یا پیشرفته / حرفه ای) دو عامل مهم در تعیین قیمت دوربین عکاسی هستند. این دو عامل به تنهایی از صفر تا صد ماهیتِ یک دوربین عکاسی را تعیین می کنند. بنابراین بسیار تاکید می شود که در زمان خرید به این دو عامل توجه ویژه را مبذول دارید.

 

مشاهده بیشتر

1

در حال بارگذاری 40 رکورد بعدی

در حال بارگذاری 40 رکورد بعدی