دسته بندی محصولات
دسته‌بندی‌های کالای دیجیتال
دسته‌بندی‌های محصولات بومی و محلی
دسته‌بندی‌های خدمات

دوربین چاپ سریع

1

در حال بارگذاری 40 رکورد بعدی

در حال بارگذاری 40 رکورد بعدی

خرید دوربین چاپ سریع، هنوز که هنوز است طرفداران خاص خودش را دارد. گویا قرار نیست این دوربین ها حالا حالاها منسوخ شوند. دلیل ِماندگار بودن و حتی گران قیمت بودن دوربین های چاپ سریع را می توان متفاوت دانست؛ زیبایی، کارایی و نوستالژیک بودن.
 

مهم ترین ویژگی دوربین های چاپ سریع

شناخته شده ترین ذهنیتی که می توان در مورد دوربین چاپ سریع داشت، چیست؟ درست حدس زدید! آنها به محض گرفتن عکس آن را چاپ می کنند و نیازی به ظاهر کردن ِعکس (در زمانی دیگر) نیست. شاید فکر کنید که ظهور این نوع دوربین ها قبل از دوربین های آنالوگ بود. اما اشتباه است! این نوع دوربین ها دقیقا بعد از تولد دوربین های آنالوگ به بازار آمدند. پس از آن، دوربین های چاپ سریع به وجود آمدند تا کار چاپ عکس را کمی سرعت ببخشند و لذت بخش کنند. همین اتفاق هم افتاد.

امروزه نیز هرکسی یک دوربین چاپ سریع داشته باشد می تواند لذت عکاسی فوری را تجربه کند. اما نه به اندازه عکاسی و دیدن عکس در صدم ثانیه به کمک دوربین های دیجیتال. بنابراین مهم ترین ویژگی ِدوربین چاپ سریع را می توان استفاده از فیلم ِداخل ِبدنه‌ی دوربین برای چاپ عکس، بسیار سریع‌تر از یک دوربین آنالوگ دانست. برعکس دوربین های آنالوگ با سرعت چاپ پایین، یا دوربین های دیجیتال با عکس های غیر قابل لمس، دوربین چاپ سریع به شما کمک می کند بهتر عکس بگیرید. سپس آن را چاپ کنید و در دستتان لمسش کنید و اگر همه چیز در آن تصویر خوب بود، داخل آلبوم تان قرار دهید.

اینکه هدفتان از خرید و عکاسی با دوربین چاپ سریع چه باشد خیلی مهم است. قطعا نمی توانید برای گرفتن تصاویر با کیفیت بالا از آن کمک بگیرید. نمی توانید برای کسب و کار در زمینه‌ی عکاسی و کسب درآمد از آن استفاده کنید. اما می توانید به کمک این نوع دوربین ها لذت نوستالژیک عکاسی را بی نیاز از سپردن فیلم به عکاس خانه ها برای ظهور عکس تجربه کنید. می توانید خودتان یک عکاس و یک ظاهر کننده‌ی عکس باشید. اما بازهم تاکید می کنیم: نه به صورت حرفه‌‌ای! داشتن یک ذهنیت ِواقع بینانه شما را موقع خرید این دست محصولات، یاری خواهد کرد. دلیل تاکید فراوان بر روی این موضوع نیز، همین است.
 

خرید دوربین چاپ سریع برای چه کسانی مناسب است؟

دوربین های چاپ سریع، بیشتر برای ثبت تصاویری خاطره انگیز به کار می روند که نیاز داریم آنها را داخل یک آلبوم نگهداری کنیم. با این دوربین ها نمی توان سلفی گرفت. با این همه باید بدانید که خرید بدنه این دوربین ها و کاغذ هایی که برای چاپ شان به کار می روند بسیار گران قیمت هستند؛ حتی نسبت به کاغذ هایی که برای چاپ عکس های آنالوگ به کار می روند. بنابراین اگر قصد دارید دائما با این دوربین ها عکس بگیرید، باید فکر هزینه های جانبی ِآن را هم کرده باشید.

با توجه به اینکه قیمت خرید این دوربین ها بسیار زیاد است، باید بدانید که بسیاری از کسانی که اقدام به خرید این دوربین ها می کنند، بیشتر ترجیح می دهند که عکس های بسیار خاص و ارزشمندی را با آن بگیرند و چاپ کنند. بنابراین هر کسی به دنبال ِخرید این نوع دوربین ها نیست. باید قبول کنیم که دوربین چاپ سریع نوستالژیک و خاطره انگیز هستند. پس نمی توان مانند دوربین های دیجیتال روی کارایی و قابلیت های آنها حساب باز کرد. مثلا فاصله فوکوس در این دوربین ها 30 تا 60 سانتی متر می باشد. برای همین برای نوع خاصی از عکس ها مناسب هستند. اگر قصد گرفتن تصاویری را دارید که قرار است روی سوژه زوم کرده و جزئیات ِآن را نشان دهید، نمی توانید انتظار نتیجه درستی از آن داشته باشید.

مورد بعدی که در مورد عکاسی با دوربین چاپ سریع مد نظر است این است که باید بسیاری از باید ها و نباید ها را رعایت کنید. مثلا بهتر است در نور طبیعی عکس بگیرید، ایجاد کنتراست را در نظر بگیرید، حتما شخصی باید با این دوربین ها عکس بگیرد و امکان تنظیم تایمر برای آنها وجود ندارد، بدنه آنها طوری است که ممکن است انگشت تان در عکس بیفتد.
پس باید شیوه به دست گرفتن و عکس گرفتن توسط آنها را یاد بگیرید. همچنین چون مثل موبایل و دوربین های عکاسی ِمعمولی تصویر را به صورت لایو و زنده داخل یک نمایشگر به شما نشان نمی دهند نمی توانید بفهمید که شئ مزاحمی مانند انگشت یا نور زیاد داخل عکس افتاده است.
 

برترین برند های دوربین چاپ سریع

اگر تصمیم تان را برای خرید دوربین چاپ سریع گرفته اید، به شما تبریک می گوییم. می توانید لذت ِخاصی را از گرفتن عکس و بیرون آمدن ِکاغذ ِعکس بعد از تصویربرداری تجربه کنید که حسی نوستالژیک و دوست داشتنی را به شما می دهد.
حال برای اینکه بتوانید بهترین خرید عمرتان را در این زمینه تجربه کنید، باید از بهترین و برترین برند هایی که اقدام به تولید این نوع دوربین ها کرده اند، مطلع باشید. در ادامه لیستی از آنها را برای شما قرار داده ایم که می توانید از آن استفاده کنید.
 
  • InstaMax
  • One step 2
  • Polaroid
  • Lomographische AG
  • Leica

قیمت دوربین چاپ سریع

تعداد برندها، و تعداد مدل هایی که از دوربین چاپ سریع تولید می شود آنقدر زیاد است که نمی توان به یک یا دو قیمت ِواحد در این زمینه اشاره کرد. دوربین های چاپ سریع اما، همیشه گران قیمت تر از دوربین های آنالوگ هستند. اینکه چه برندی را انتخاب کنید و از آن دوربین بخرید نیز روی هزینه ای که خواهید پرداخت، به شدت تاثیر گذار است. با این حال، هرگز توصیه نمی شود که به سراغ برند ناشناخته بروید.

سعی کنید برای اینکه دوربین چاپ سریعِ با کیفیتی تهیه کنید، به برند های شناخته شده اعتماد کنید. یا دست کم، نظرات مشتریان را قبل از خرید یک مدل دوربین خاص بررسی کنید. سپس اقدام نمایید. به این واسطه می توانید از کیفیت دوربینی که خریداری می کنید، کاملاً مطمئن شوید. سعی کنید برای مطلع شدن از قیمت روز دوربین چاپ سریع ابتدا جستجوی کوتاهی در اینترنت انجام دهید. سپس اقدام نمایید تا اشتباهی، قیمت بسیار زیادی برای این نوع دوربین ها نپردازید.


 

مشاهده بیشتر