دسته بندی محصولات

پاور بانک

کدام پاور بانک برای من مناسب است؟ در اینجا قصد داریم یک مرتبه برای همیشه به این سوال مهم پاسخ دهیم. هر مرتبه که قصد داشتید به سراغ ِخرید این اکسسوری مهم و حیاتی در دنیای امروز بروید، می توانید به این راهنما مراجعه کنید. 
در این راهنما علاوه بر انتقال دانش به شما مخاطب گرامی، کمک کرده ایم تا به طور دقیق متوجه شوید که کدام نوع پاور بانک، با چه ظرفیت و از چه برندی برای شما مناسب است. (یا کارایی خواهد داشت.) پاوربانک ها در شکل ها و اندازه های مختلف تولید می شوند. برخی از پاوربانک ها علاوه بر شارژ دستگاه های الکترونیکی شما، کاربردهای دیگری نیز دارند!
 

انواع پاور بانک

پاور بانک ها کمک می کنند تا مدت زمان بیشتری – از میزانی که به طور عادی یک موبایل یا لپ تاپ می تواند روشن باشد – بتوانید با یک وسیله الکترونیکی کار کنید. معضل بسیاری از افراد در دنیای امروز، تمام شدن شارژِ باتری وسایل الکترونیکی است. این ضعف را می توان تا حد بسیار زیادی با کمک پاوربانک کنترل کرد. برای اینکه بهترین پاور بانک موجود در ایران را بخرید، باید در مورد آنها تحقیق کنید.

بهترین نوع Power bank های امروزی، به سلیقه و هدف شما وابسته هستند. در اصل، یک پاوربانک کوچک می تواند نیاز یک کاربر عادی را هموار کند. در مقابل برخی افراد هستند که به پاوربانک هایی نیاز دارند که بتوانند انرژی بیشتری را در خود ذخیره نگه دارند، همزمان چند وسیله را شارژ کنند. و کیفیت بالایی داشته باشند. علاوه بر این ها، تنوع پاور بانک های امروزی نیز بسیار زیاد شده است. آنها از نظر برند و مدل با هم متفاوت هستند. اینکه پاور بانک ها چه نوعی دارند. و کدامیک برای شما مناسب تر است، سوال مهمی است که همین اول باید به آن پاسخ داده شود. انواع مختلف پاور بانک ها عبارتند از: 
 
 1. پاوربانک بلوکی
 2. پاوربانک کارت اعتباری
 3. پاوربانک بی سیم
 4. پاوربانک چراغ قوه
 5. پاوربانک اسپیکر
 6. پاوربانک جدید
 7. پاوربانک بلوتوث ایرپاد
 8. پاوربانک فانوس
 9. پاوربانک خورشیدی
 10. پاوربانک با ظرفیت بالا

پاور بانک هایی که اسم خاصی کنار خود دارند مانند بلوتوث ایرپاد و چراغ قوه، برای شارژ این وسایل (به طور خاص) طراحی شده اند و کاربرد دیگری ندارند. رایج ترین نوع ِآنها پاوربانک بلوکی است. این مدل، برای شارژ کلیه وسایل الکترونیکی استفاده می شود.
 

در خرید پاور بانک به چه نکاتی توجه کنیم؟

قبل از خرید یک پاوربانک، باید دوام باتری آن را به دست آورید. اما چگونه؟ اینکه بدانید ظرفیت پاوربانکی که می خرید چقدر است، کمک می کند بهتر متوجه شوید که این وسیله‌ی جانبی امکان برآورد نیازهایتان را در طور مدتی خاص دارد یا نه. برای اینکه بتوانید طول عمر این وسیله را پیش از خریدن حدس بزنید می توانید این فرمول را به کار بگیرید.
 
«عمر باتری = جریان بار به میلی آمپر ساعت ( mAh ) / ظرفیت باتری به میلی آمپر ساعت (mAh ) »

خب با این فرمول چه چیزی دستگیرمان می شود؟ به عنوان مثال اگر در نظر بگیرید که پاور بانک مورد نظر تان 10 هزار میلی آمپر ساعت توان دارد، باید آن را به میلی آمپر ساعتی که دستگاه مورد نظر نیاز دارد تا شارژ شود تقسیم کنید. مثلا آیفون ایکس اس، از باتری 2658 میلی آمپری استفاده می کند. پس اگر این عدد را در فرمول داده شده جانمایی کنیم، 3 ساعت و 7 دقیقه برای شارژ این گوشی آیفون زمان لازم است، قبل از اینکه توان باتری پاور بانک شما به اتمام برسد.

با علم به این حقایق شما باید یک پاور بانک بخرید، که میزان میلی آمپر ساعتِ آن (mAh) از دستگاهی که می خواهید آن را شارژ کنید بیشتر باشد. به همین دلیل است که برای خریدن یک پاور بانک مخصوص لپ تاپ با یک موبایل باید تفاوت قائل شد. و حتی پورت های آن پاوربانک را هم در نظر گرفت. (به این معنا که به طور لحظه ای، می توانند از شارژ کردن چند دستگاه پشتیبانی کند؟) وقتی میزانِ میلی آمپر بر ساعتِ گوشی یا دستگاه شما بیشتر از آن پاوربانک باشد، باید دائما پاوربانک را به برق بزنید. و خب در این شرایط اصلا چه نیازی به پاوربانک است؟ آن هم وقتی شما باید دائم نگران شارژ آن باشید؟

این دو مورد، نکاتی هستند که در انتخاب بهترین نوع پاور بانک شما را یاری می کنند. به جز این موارد، حتما به شرایط و ویژگی های فیزیکی این دستگاه ها دقت کنید. اگر نیاز به حمل و نقل دائم آنها دارید حتما آن نوعی را انتخاب کنید که برای جابجایی دردسر کمتری داشته باشد. یا برای این منظور بهینه شده باشد.
 

بهترین برند های پاور بانک

برای اینکه انتخاب بهتری موقع خرید یک پاور بانک عالی (از نظر خودتان) داشته باشید، می بایست بهترین برند ها را هم بشناسید. بهترین برند ها کمک می کنند محصولی بخرید با کیفیت، که کلیه استاندارد های لازم را در خود جای داده است. این برند ها شامل موارد زیر هستند:
 
 1. iMuto
 2. Anker
 3. Mophie
 4. Veho 
 5. Sony
 6. Belkin
 7. Redmi
 8. PNY

معیارهای قیمت پاور بانک با کیفیت

نام برند، معیار بسیار بسیار خوبی بر روی بالا یا پایین بردن قیمت یک پاور بانک است. مثلا اگر روی پاور بانکی، نام برند سونی را مشاهده کنید قطعا قیمت بیشتری را می توانید از سری محصولات آن انتظار داشته باشید. اما اگر نام برند ناشناخته‌ی دیگری روی یک پاور بانک باشد، قیمت آن کمی ارزان‌تر می باشد. اما ترجیح بسیاری از افراد به این است که به سراغ خرید محصولی بروند که یک کمپانی/ شرکت شناخته شده آن را تولید کرده باشد.

معیار بعدی میزان محبوبیت ِآن محصول است. طبیعتا اگر یک پاور بانک فروش بیشتری را در بازار جهانی (یا حتی ایران) تجربه کند، قیمت آن افزایش خواهد داشت. میزان محبوبیت تاثیر بسیار شگرفی روی هزینه‌ی خرید یک محصول می گذارد (البته در طی یک دوره زمانی خاص). پس از آن می توانید شاهد ارائه محصول دیگری باشید، از یک برند دیگر که تلاش می کند توجه بازار و علاقه مندان را به دست بگیرد. اما به جای رفتن به سراغ تِرند بازار، به سراغ نیاز خود بروید. اگر یک محصول در حال تجربه فروش فراوان است، بی شک تاثیر تبلیغات در آن نادیده گرفتنی نیست.  

مشاهده بیشتر

1

در حال بارگذاری 40 رکورد بعدی

در حال بارگذاری 40 رکورد بعدی