دسته بندی محصولات
دسته‌بندی‌های کالای دیجیتال

کیف دوربین

1

در حال بارگذاری 40 رکورد بعدی

در حال بارگذاری 40 رکورد بعدی

کیف دوربین چه مارکی بخرم؟ چه قیمتی؟ آیا خرید کیف برای دوربین الزامی است یا صرفا خرج اضافه به حساب می آید؟

کیف دوربین چگونه از آن محافظت می کند؟

هر کیفی در جهان، به هر منظور که ساخته شده باشد، 2 وظیفه‌ی مهم را دارد. یکی اینکه از آن وسیله به نحو احسن مراقبت کند، در برابر عوامل خارجی، ضربه ها، گرد و غبار و غیره. به علاوه اینکه حمل و نقل آن وسیله را برای شما آسان تر می کند. 
بنابراین کیف دوربین هم چنین وظیفه ای را در قبال دوربین دارد. شما می توانید دوربین خود را داخل کیفش قرار دهید. پس از مدت ها (مثلا ماه ها) به آن سر بزنید و متوجه شوید که هنوز مثل روز اول کار می کند. زیرا نه گرد و غبار به آن وارد شده است و نه حشره ای خاص. به علاوه اینکه می توانید به راحتی آن را هرجایی ببرید. 
البته باید این نکته را مد نظر داشته باشید که کیف دوربین باید مطابق با دوربین باشد. اگر از آن خیلی بزرگتر یا خیلی کوچک تر باشد، کارایی نخواهد داشت. همچنین، موقع جابجا کردن دوربین داخل کیف، اگر باران یا برف ببارد، متوجه خواهید شد که آب و سایر مایعات، داخل دوربین شما نفوذ نمی کند. بنابراین سالم خواهد ماند.
 

انواع کیف دوربین و مزایای هر کدام

کیف دوربین انواع و اقسام مختلفی دارد. یکی از انواع آن از نوع کوله پشتی است که برای دوربین های بزرگ مناسب است. شما می توانید در این کوله پشتی ها، لنز ها و کلیه تجهیزات دوربین را بدون نگرانی قرار دهید و با خیال آسوده جابجا کنید. 
زیرا هیچگونه آسیبی به آن ها وارد نخواهد شد. همچنین، امکان جابجایی سه پایه و پایه‌ی مخصوص نصب دوربین برای عکاسی به کمک این کوله های مخصوص دوربین عکاسی وجود دارد. این نوع کیف دوربین به طور معمول گران تر از نوع کوچکتر است. اندازه‌ی کوله پشتی ها نیز متغیر است. بنابراین شما باید براساس نیاز خود اقدام به خرید این نوع کیف ها کنید.
مدل بعدی، کیف های کوچکتر است که می توانند روی شانه آویزان شوند یا اینکه می توان از آنها به عنوان کیف دستی دوربین برای حمل و نقل استفاده کرد. دوربین های بدون آینه با دو سه تا لنز اضافه را می توان به راحتی به کمک این کیف ها جابجا کرد. برخی از آنها حتی آنقدر بزرگ هستند که بتوان به واسطه‌ی آنها برای جابجایی دوربین در کنار لپ تاپ کمک گرفت. البته، هدف شما از خرید این نوع کیف ها باید از پیش تعیین شده باشد. اینکه آیا واقعا نیاز به کیفی برای حمل همزمان لپ تاپ و دوربین دارید یا خیر.
 

قبل از خرید دوربین این نکات را در نظر بگیرید.

یکی از مهم ترین تصمیماتی که هر عکاس آماتور یا حرفه ای می بایست برای شروع فعالیت حرفه ای خود مد نظر داشته باشد، انتخاب دوربین مناسب است. دوربین ِمناسب شما تعیین می کند که تصاویر به چه صورت می توانند ثبت و ضبط شوند. به این معنی که، عکاسی تبلیغاتی، عکاسی ورزشی یا عکاسی از محیط زیست و حیات وحش، عکس گرفتن در آتلیه ها و سیستم های مشابه و غیره همگی به یک مدل دوربین خاص نیاز دارند. بنابراین، شما نمی توانید برای تک تک این موارد، از یک نوع دوربین استفاده کنید.
به همین ترتیب، انتخاب نوع کیف دوربین هم باید براساس نوع دوربین و بزرگی آن باشد. در صورتی که مثلا یک اکشن کمرا دارید، به یک کوله پشتی برای حمل و نقل ِاین نوع دوربین نیاز نخواهید داشت. زیرا اکشن کمرا ها بسیار کوچک و ظریف هستند و به منظور جابجاییِ آسان توسط عکاس، طراحی شده اند.
تعداد پیکسل ها نیز بسیار مهم است. کیفیت ِنهایی ِعکسی که ثبت می کنید را تعداد پیکسل های دوربین تعیین می کند. به همین خاطر، هرچه تعداد پیکسل ها بیشتر باشد، کیفیتِ تصویری که با آن دوربین ثبت می کنید بیشتر است. برای این منظور، شما می توانید کیفیت دو عکس ثبت شده توسط دو دوربین با تعداد پیکسل های مختلف را بررسی کنید و به راحتی متوجه این موضوع شوید.
برای حمل و نقل تجهیزات جانبی دوربین نیز باید کیف دوربین خوب و مناسبی انتخاب کرد. پس توجه به تجهیزات جانبی که در کنار دوربین به فروش می رود، بسیار حائز اهمیت است. سعی کنید تجهیزات جانبی را انتخاب کنید که با کار و حرفه‌ی شما همخوانی دارد.‌ به عنوان مثال یک عکاس آماتور که صرفا برای سرگرمی عکاسی می کند، لزومی به داشتن پایه دوربین و چندین و چند لنز مختلف ندارد. بنابراین، هدف خود را پیش از خرید دوربین و کیف دوربین تعیین کرده و سپس اقدام نمایید.

خرید کیف دوربین بر اساس قیمت یا برند؟

به گفته‌ی بسیاری از فروشندگانِ حرفه ای و منصف، قیمت همیشه معیار خوبی برای تعیین کیفیت یک محصول مانند کیف دوربین نیست. امروزه، قیمت دوربین های عکاسی به طرز سرسام آوری افزایش داشته است و به دنبال آن، کیف های دوربین عکاسی! 
شاید از خودتان سوال کنید که معیار افزایش قیمتِ کیف دوربین عکاسی چیست؟ در صورتی که به اندازه دوربین مورد استفاده واقع نمیشود؟ در واقع، معیار های قیمت گذاری بر روی این محصولات، به یک مورد خاص وابسته نیست. افزایش قیمت دلار و نوسانات بازار را می توان در این امر دخیل دانست. اما به هر حال، یک کیف دوربین خوب و با کیفیت، به هیچ وجه ارزان قیمت نیست! شما باید همیشه حد تعادل را در این زمینه، مد نظر قرار دهید.
بهترین معیار برای انتخاب یک کیف دوربین خوب، برند است. برند های با کیفیت و شناخته شده همیشه اقدام به تولید محصولاتی می کنند که حداکثر رضایت ِمشتریان را جلب کند. شما می توانید به یک برند شناخته شده اعتماد کنید و کیف دوربین خود را از آن خریداری کنید. اما این برند های خوشنام در این زمینه چه نام دارند؟
از جمله برند های شناخته شده در این زمینه می توان به برند کانن، برند ونگارد، برند نیکون،  برند نشنال جئوگرافی، برند مانفروتو، برند فوجی، برند دی جی آی و غیره اشاره کرد. تعداد برند ها در این زمینه بسیار زیاد است و گاهی همین موضوع موجب سردرگمیِ خریداران را به وجود می آورد. اما شما می توانید به برند های نامبرده اعتماد کرده و کیف دوربین خود را از آنها خریداری کنید.


 

مشاهده بیشتر