دسته بندی محصولات
دسته‌بندی‌های کالای دیجیتال

کیف لپ تاپ و کاور

1

در حال بارگذاری 40 رکورد بعدی

در حال بارگذاری 40 رکورد بعدی

کاور لپ تاپ بخریم یا کیف لپ تاپ؟ کدامیک بهتر است؟ در این راهنما به شما کمک می کنیم بین این دو گزینه بهترین مورد را انتخاب کنید. سپس از مزایای استفاده از کاور و کیف لپ تاپ خواهیم گفت؛ تا در صورتیکه از اهمیت استفاده از این اکسسوری ها خبردار نیستید، برای خریدن‌شان اقدام کنید.
 

کیف لپ تاپ یا کوله پشتی؟

کیف و کاور لپ تاپ انواع مختلفی دارد. تهیه کردن این اکسسوری ها در زمان خرید لپ تاپ بسیار حائز اهمیت است. در اصل هر شخصی برای فراهم کردن امکان محافظت بیشتر باید اقدام به تهیه این اقلام کند. اما واقعا باید هر دو این گزینه ها را تهیه کنید؟ بله. زیرا کارایی هر کدام با یکدیگر متفاوت است.
کوله پشتی لپ تاپ، باعث می شود تا آن را هر کجا که می خواهید با خودتان ببرید. کوله پشتی ها علاوه بر فضایی جهت قرار دادن لپ تاپ بسیار بزرگ هستند. پس می توان داخل آنها وسایل دیگری هم قرار داد. می توان آنها را به صورت در نظر گرفت که هم یک کوله پشتی برای وسایل شخصی هستند. هم یک کوله پشتی برای جابجایی ِآسان تر ِلپ تاپ. همواره باید همراه آن باشد. کاور لپ تاپ مانند کاور گوشی است. کمک می کند تا ضربه به آن وارد نشود. خاک نگیرد. ظاهر زیبایی پیدا کند. اینکه از چه نوع کاوری استفاده کنید هم مهم است. زیرا هر کاور، کارایی مخصوص به خود را دارد.

کاور لپ تاپ را می توانید مانند گوشی تصور کنید. دور تا دور نواحی محتمل ِآسیب با کمک این کاور ها پوشیده می شود. به جز صفحه نمایش و صفحه کلید. البته مدل هر کاور تعیین کننده فضایی است که توسط ِآن پوشیده می شود. کاور های لپ تاپ را باید داخل یک کیف قرارداد. زیرا آنها برای جابجا کردن لپ تاپ دارای دسته نیستند.
همانطور که ملاحظه می کنید داشتن هر دو این وسایل، از ضروریات است. کاور لپ تاپ زیبایی، عدم نفوذ گرد و غبار، محافظت در برابر ضربه های احتمالی و غیره را فراهم می کند. یک کیف یا کوله پشتی هم وظیفه جابجایی ِآسان لپ تاپ را بر عهده دارد.
 

کاور لپ تاپ چیست؟

در تعریف کلی، کاور لپ تاپ پوشش دهنده قسمت بیرونی آن است. یعنی به جز صفحه کلید، موس، پورت های خروجیِ لپ تاپ، مانیتور، سایر بخش های لپ تاپ با کاور پوشیده می شوند. کاور کمک می کند تا علاوه بر زیبا سازی لپ تاپ، از آن محافظت به عمل آورید. به جز ضربه، خش و خطوط زیادی در طول استفاده از یک لپ تاپ ممکن است روی آن پدیدار شود. بنابراین یک تیر و دو نشان به حساب می آید.
برخی از کاور های لپ تاپ از مواد پلاستیکی ساخته می شوند. در حالی که برخی دیگر از مواد پارچه ای تولید می شوند. بنابراین از مواد مختلفی برای ساخت آن استفاده می شود. جنس ِکاور های لپ تاپ هر چه باشد، تعیین کننده‌ی میزان و نوع محافظت از آن است.

اگر کاور لپ تاپ شما از پلاستیک سخت و کلفت تولید شده باشد، اجازه ایجاد خش روی لپ تاپ را نمی دهد. و موقع مواجهه با ضربه، تا حد بالایی از آن محافظت به عمل می آورد. با این حال، بسیاری از کسانی که اقدام به خرید کاور های مخصوص لپ تاپ می کنند، به ظاهر و زیبایی ِآن هم اهمیت می دهند؛ که موضوع غیر قابل چشم پوشی‌ای نیست.
 

ویژگی های کیف و کاور خوب لپ تاپ

کیفیت مورد انتظار از کاور لپ تاپ یا یک کیف لپ تاپ باید چه مواردی را شامل شود؟
 
  • عاصی کننده نباشد. منظور از این جمله چیست؟ اینکه موقع کار کردنِ با لپ تاپ، با کاورِ آن دائما درگیر نباشید. کاور، به طور دقیق برای لپ تاپ طراحی شده باشد. جلوی هیچ پورتی را مسدود نکند. پشت لپ تاپ به خوبی فیت شود. مانع عبور جریان هوا مقابل فن ِآن نشود. در غیر این صورت لپ تاپ به خاطر داغ کردن ِبیش از حد دچار مشکل خواهد شد. پس در یک کلام، کاور لپ تاپ نباید مثل دشمن ِآن عمل کند.
  • جلوی ضربه را بگیرد. برخی از کاور لپ تاپ ها هستند که صرفا زیبا هستند و بس. و به جز زیبایی هیچ کارایی ِدیگری ندارند. حتی اگر گران ترین نوع کاور ها را هم خریداری کنید، تا زمانی که به عنوان ضربه گیر و محافظ عمل نکنند، کارایی نداشته. و کاربردی نخواهند بود.
  • مقاومت و کیفیت خوبی داشته باشند. این ویژگی زمانی به کار می آید که بعد از مدتی استفاده از کاور لپ تاپ می بینید که باید به فکر خرید یک کاور دیگر باشید. به چه علت؟ به این خاطر که کاور مقاومت اصلی خود را از دست داده است. و از ریخت افتاده است. یک کاور نباید کمتر از چند سال کار کردن، بلا استفاده شود. درست است که هر وسیله و ابزاری بعد از مدتی مقاومت و کارایی سابق خود را از دست خواهد داد. اما یک کاور به عنوان محافظ باید بیشتر از یکی دو سال کارایی داشته باشد.
  • نباید دست و پا گیر باشد. به طور کلی، برای نگهداری از کاور لپ تاپ هم باید تدابیری اتخاذ کرد. این کار باعث می شود عمر و مقاومت کاور ها به طور فزاینده ای افزایش پیدا کند. به همین خاطر پیش از خرید این نوع اکسسوری های مخصوص لپ تاپ، حتما شیوه نامه‌ی نگهداری از آن را مطالعه کنید. این کار کمک می کند تا از آن به شکل موثری مراقبت به عمل آورید.
 

چقدر برای خرید کیف و کاور لپ تاپ هزینه کنیم؟

بهترین راه برای اینکه قیمت روز را داشته باشید این است که سرچ کنید. شما می توانید داخل گوگل قیمت روز کاور لپ تاپ و کیف لپ تاپ را به دست آورید. در نتیجه انتخاب خود را به محصولاتی محدود خواهید کرد که قیمت معقولانه دارند.
شایان ذکر است که پیش از خرید کاور لپ تاپ و کیف لپ تاپ نظر سایر مشتریان را بخوانید. آن دسته از مشتریانی که یک محصول را خریداری کرده و از آن استفاده کرده اند می توانند نظری واقع بینانه نسبت به قیمت و ارزش خرید محصول در مقابل ِکارایی ِآن به شما بدهند.  
همچنین معتبر بودن برند تولید کننده بسیار مهم است. بسیاری از برند های مطرح، اقدام به تولید محصولات با کیفیت می کنند. همچنین طرح ها و استایل های محصولات شان را به شکل های مختلف و استایل های گوناگون تولید می نمایند.

 

مشاهده بیشتر