معرفی قلاب

قلاب توسط مجموعه وب وان طراحی،اجرا و پشتیبیانی می شود. وب وان با بیش از یک دهه سابقه درخشان در زمینه طراحی سایت و فروشگاه اینترنتی و چندین سال حضور در رتبه 1 گوگل در سخت ترین کلمات وب فارسی، با نام رسمی شرکت مهندسی نرم افزار هایا با شماره ثبت 441392 فعالیت می کند. ایده اولیه قلاب با الهام از Google Shopping شکل گرفت. قلاب محصول جدید و ویژه وب وان است که پس از چندین سال توسعه و بهره مندی از بیش از یک دهه دانش و تجربه در زمینه های مختلف به بهره برداری رسیده است. سایت و اپلیکیشن های قلاب مستقیما توسط مجموعه وب وان پشتیبانی می شوند.

نحوه کار قلاب

قلاب بازار آنلاین کالاهای نو و دست دوم با هدف مقایسه دقیق تر و آسان تر قیمت ها است.

نقش قلاب در خرید و فروش کالاها به صورت واسطه ای است و قلاب مستقیما دخالتی در فروش و تحویل کالا ندارد.

قلاب امکان خرید مستقیم و آنلاین و یا خرید از طریق هدایت مشتری به سایت یا راه های تماس فروشنده باتوجه به روش انتخابی فروشندگان را فراهم می سازد.

تمامی اطلاعات محصولات توسط قلاب و از طریق همکاری با فروشندگان مختلف از قبل در سایت قرار داده شده و آماده قیمت گذاری است.

در صورتی که به عنوان فروشنده بدون داشتن سایت بخواهید کالاهای خود را در قلاب بفروشید کافی است در چند دقیقه ثبت نام خود را تکمیل کرده و قیمت گذاری را انجام دهید.

در صورتی که به عنوان فروشنده بخواهید کالا ها را از طریق سایت خود به فروش برسانید کافی است در چند دقیقه ثبت نام خود را تکمیل کرده و پس از اتصال سایت خود به قلاب، تطبیق دهی محصولات را انجام دهید. پس از تطبیق دهی، قیمت و موجودی محصولات به صورت خودکار از سایت شما به روز رسانی می شود.

در قلاب با استفاده از فروشگاه ساز داخلی می توانید در چند ثانیه فروشگاه آنلاین مورد نظر خود را نیز بسازید.

روش هایی که قلاب برای افزایش بازدید و رشد فروش فروشگاه ها استفاده می کند

نمایش محصولات و فروشندگان در رتبه های اول گوگل

تیم قلاب بیش از یک دهه سابقه درخشان در زمینه افرایش رتبه در گوگل دارد و همچنین زیرساخت ها و ابزارهای فراوانی برای سرعت بخشیدن به کسب رتبه های اول گوگل دارد. با بهره مندی از این دانش و تجربه اندوخته محصولات در رتبه های اول گوگل نمایش داده می شوند و باعث افزایش رشد فروش می شود.همچنین قلاب جهت پوشش کلیه عبارات مورد استفاده در گوگل و همچنین جبران بازه های زمانی کسب رتبه های نخست، از سیستم گوگل ادوردز نیز استفاده خواهد کرد تا بازدید ها در کوتاه مدت و در تعداد بیشتری نیز انجام شوند.

تدوین و اجرای کمپین های وِیژه برای رسته های شغلی مختلف

در جهت افزایش حداکثری بازدیدها و رشد فروش، قلاب با استفاده از تجربه تیم خود در بازاریابی دیجیتال کمپین های متنوعی در فضای مجازی برای هر رسته شغلی تدوین می کند. این کمپین ها شامل تبلیغات هدفمند بنری در سایت های پر بازدید،تبلیغات شبکه های اجتماعی، رپورتاژ آگهی،موشن گرافی،تبلیغات پیامکی و ... است.

مزایای قلاب و مشکلاتی که قلاب برطرف می کند

در قلاب سعی شده مشکلات سایر بازارهای آنلاین موجود برطرف شود. در زیر مشکلاتی که در سایر بازارهای آنلاین مشابه وجود دارد و همچنین نحوه رفع آن ها در قلاب آمده است.

مشکلات سمت خریداران

مشخص نبودن برخی مشخصات کالا در دسته هایی که تنوع های بالایی دارند مانند گوشی موبایل

اگر خریدار برای مثال به دنبال یکی از مدل های گوشی موبایل آیفون باشد، و بخواهد قیمت مدل های مختلف این گوشی را مقایسه کند باید تعداد دفعات زیادی برای مدل های مختلف و بر اساس کلمات کلیدی مختلف جستجو کند و پس از بررسی تعداد زیادی صفحات، قیمت هر مدل را نیز به خاطر بسپارد که برای خریدار تجربه ناخوشایندی است و زمان زیادی نیز باید صرف این کار بکند. خریدار در قلاب برای تمام مدل های گوشی و تمام تنوع های آن تنها یک صفحه را بررسی می کند و قیمت تمام مدل ها را در همان صفحه می تواند مشاهده و مقایسه کند.

عدم شفافیت قیمت

یکی از مشکلاتی که خریداران با بازارهای آنلاین دارند، عدم تأیید قیمت اعلام شده فروشنده از سوی خود فروشنده است. به عنوان مثال فروشنده با توجیه های مختلفی مانند قیمت ها به روز نشده و... اعلام می کند قیمت کالا بیشتر است. این عدم شفافیت عدم اطمینان به قیمت های بازارهای آنلاین را در پی دارد همچنین منجر به سوء استفاده برخی فروشندگان جهت ارتباط با مشتری با قیمت پایین تر و سپس فروش با قیمت بالاتر است. در قلاب توجه ویژه ای به این مورد می شود بدین صورت که در صورت گزارش خریداران مبنی بر عدم شفافیت فروشنده و تکرار آن، حساب کاربری فروشنده مسدود و در لیست سیاه قرار داده می شود.

وجود چندین نمونه از یک محصول و عدم تجمیع فروشندگان

در بازارهای آنلاین موجود در موارد بسیاری یک محصول با عناوین مختلفی وجود دارد و منجر به این می شود که رقابت قیمتی به شکل درست شکل نگیرد و همچنین مشتری از وجود سایر فروشندگان مطلع نشود. در قلاب تمامی فروشندگان در جدول قیمت یک کالا تجمیع می شوند و از بروز چنین مواردی جلوگیری می شود.

اولویت نمایش برخی فروشندگان در جدول قیمت برخلاف شایستگی یا قیمت

در بازارهای آنلاین موجود فروشندگان بر اساس معیارهای متفاوتی و یا بر اساس خرید جایگاه در جدول قیمت اولویت بندی می شوند. اینکار به رقابت در قیمت در میان فروشندگان آسیب می زند. در قلاب اولویت اول برای نمایش فروشنده در صدر لیست، قیمت پایین تر است تا فروشندگان جهت اعلام قیمت پایین تر وارد رقابت شوند.

مشکلات سمت فروشندگان

زمان بر بودن پروسه قیمت گذاری

در قلاب تنها در چند دقیقه می توان مراحل ثبت نام را طبق راهنمای سیستم تکمیل کرد. در بازارهای آنلاین موجود برای قیمت گذاری یک کالا به بیش از یک بار تطبیق نیاز است و فروشنده باید بتواند حدس بزند کالاهای مشابه با چه عناوین دیگری وجود دارند و تطبیق با آن ها را نیز انجام دهد. در قلاب تطبیق تنها با یک محصول پایه نیاز است و همچنین سیستم تطبیق خودکار قلاب در بسیاری موارد تطبیق را به صورت خودکار انجام می دهد و تنها تأیید نهایی فروشنده نیاز است. همچنین در قلاب برای کالاهایی که چندین تنوع دارند قیمت گذاری تنها در چند ثانیه برای تمامی مدل ها انجام می شود.

عدم امکان فعالیت فروشگاه های بزرگ و زنجیره ای در اکثریت بازارهای آنلاین موجود

در اکثر بازارهای آنلاین موجود فروشگاه هایی که بیشتر از یک شعبه دارند امکان ثبت شعب خود را ندارند و تنها امکان ثبت یک شعبه وجود دارد. همچنین امکانات دیگری که مورد نیاز فروشگاه های بزرگ تری هست در نظر گرفته نشده است. در قلاب فروشگاه های بزرگ می توانند شعب مختلف خود را ثبت کنند و همچنین شهرهایی که امکان قبول سفارش را دارند نیز تعیین کنند.

پیچیدگی قوانین و جرایم سنگین

در اکثر بازارهای آنلاین موجود جرایم به صورت نقدی است و همچنین قوانین سخت گیرانه ای لحاظ شده است. در قلاب جرایم به صورت کسر امتیاز و در نهایت به صورت مسدودی حساب کاربری فروشنده است. همچنین سعی شده محدودیت ها حذف و یا حداقلی باشند.

سایر مزایای قلاب برای خریداران

توجه ویژه به رضایت خریداران

پایش های منظم فروشندگان و حذف فروشندگان با امتیاز پایین یا گزارش های کاربران

کمپین های مختلف جهت کاهش هرچه بیشتر قیمت ها در قلاب

توجه ویژه نسبت به کاربری آسان تر و سریع تر

همواره سعی می شود تعرفه های سشن پایین تر باشد.

همواره سعی می شود کارمزد خرید مستقیم پایین تر باشد.

استفاده از تجارب وب وان در بیشتر دیده شدن در گوگل

برگزاری کمپین های مختلف در فضای مجازی جهت افزایش فروش

سایر مزایای قلاب برای فروشندگان

اعتماد به قلاب

  • قلاب محصول جدیدی از وب وان (WebOne.Co) است که بیش از یک دهه سابقه فعالیت رسمی تحت شرکت مهندسی نرم افزار هایا با شماره ثبت 441392 دارد.
  • قلاب دارای نماد اعتماد و ساماندهی است. شرکت هایا عضو رسمی سازمان نظام صنفی رایانه ای،عضو شورای انفورماتیک و عضو اتحادیه صنف رایانه ای تهران است.
  • وب وان سابقه درخشانی در گوگل دارد. تمامی سرویس های وب وان شامل سامانه پیامک انبوه(WebOne-SMS.Com)،طراحی سایت (WebOne.CO) و (WebOne.Co/Shop) برای سال ها در رتبه های اول گوگل حضور دارند.
  • وب وان بیش از یک دهه است که سابقه ارتباط مستقیم با کاربران نهایی را دارد و تمامی تجارب خود را در قلاب نیز بکار گرفته است.
  • وب وان اهتمام ویژه ای برای ارتقای کیفیت پشتیبانی کاربران خود همزمان با رشد تعداد کاربران دارد و سامانه اختصاصی پشتیبانی وب وان را علاوه بر امکان فراهم ساختن پشتیبانی تلفنی تدارک دیده است.

بیشترین سرعت رشد از میان بازارهای آنلاین

سایت هایی که قلاب امکان اتصال به آن ها را دارد

قلاب قابلیت اتصال به تمامی وب سایت ها فارغ از نوع تکنولوژی و زبان طراحی را دارد

سایت سازهای پرکاربرد مانند سایت ساز وب وان،وردپرس و ... تنها با یک یا چند کلیک به قلاب متصل می شوند

سایت هایی که به صورت سفارشی طراحی شده اند نیز از طریق RESTful API و یا ربات امکان اتصال به قلاب را دارند