راهنمای خرید هولدر موبایل: چگونه بهترین هولدر موبایل را انتخاب کنیم؟

 • تاریخ انتشار:۰۶ اردیبهشت ۱۴۰۲
 • تاریخ به روز رسانی:۱۱ اردیبهشت ۱۴۰۲
 • تعداد بازدید:۸۵
راهنمای خرید هولدر موبایل: چگونه بهترین هولدر موبایل را انتخاب کنیم؟
 
در بازار تولید و عرضه هولدر موبایل به قدری تنوع محصولات از لحاظ کاربری، ابعاد و اندازه بالاست که به  احتمال زیاد بدون داشتن اطلاعات پیرامون ویژگی ها، قابلیت ها و نکات مهم خرید پایه نگهدارنده موبایل، انتخاب کار چندان راحتی نباشد اما قطعا مطالعه یک راهنمای خرید هولدر موبایل می تواند به شما در چالش انتخاب یک نگهدارنده گوشی مناسب یاری دهد.
 

هولدر موبایل چیست؟

پیش از آنکه به بیان نکات مهم راهنمای خرید هولدر موبایل بپردازیم بهتر است تعریفی مختصر و مفید در در پاسخ هولدر موبایل چیست ارائه دهیم. هولدرهای موبایل برای افرادی مناسب است که هنگام رانندگی یا سواری از گوشی خود استفاده می کنند و می خواهند این کار را ایمن و راحت انجام دهند. آنها به ویژه برای موارد زیر مفید هستند:
 • رانندگانی که در حین رانندگی باید از تلفن خود برای ناوبری GPS، تماس هندزفری یا پخش موسیقی استفاده کنند.
 • موتورسواران یا دوچرخه سوارانی که باید از تلفن خود برای ناوبری GPS یا ارتباط در حین سواری استفاده کنند.
 • متخصصان کسب و کار که نیاز به تماس یا دسترسی مکرر به تلفن های خود در هنگام سفر دارند.
 • والدینی که هنگام رانندگی با کودکان خردسال باید تلفن های خود را در دسترس داشته باشند.
 • هر کسی که می خواهد از حواس پرتی و خطر نگه داشتن تلفن خود در حین رانندگی یا سواری جلوگیری کند.

هولدرهای موبایل با طیف وسیعی از مدل‌ها و اندازه‌های تلفن سازگار هستند و در طرح‌ها و سبک‌های مختلف مطابق با اولویت‌ها و نیازهای مختلف هستند. نصب آن‌ها آسان است و می‌توانند راه امن‌تر و راحت‌تری برای استفاده از تلفن شما در جاده ارائه کنند.
 

راهنمای خرید انواع هولدر موبایل

یکی از نکات مهم راهنمای خرید هولدر موبایل تسلط بر شناخت انواع هولدر موبایل است چرا که در این صورت شما بهتر می توانید تشخیص دهید بهترین نوع نگهدارنده گوشی که برطرف کننده نیاز شما باشد کدام است.
مطمئناً، در اینجا چند نوع متداول نگهدارنده گوشی و کاربردهای آنها آورده شده است:
 • هولدر موبایل دریچه کولر: این هولدرها به دریچه هوای ماشین شما متصل می شوند و گوشی شما را در جای خود نگه می دارند و استفاده از آن را به عنوان GPS یا برای تماس بدون هندز در حین رانندگی آسان می کنند.
 • هولدر موبایل داشبوردی: این هولدرها به داشبورد خودروی شما متصل می شوند و گوشی شما را در جای خود نگه می دارند و به شما این امکان را می دهند که بدون نیاز به نگه داشتن گوشی در دست، صفحه نمایش را مشاهده کنید.
 • هولدر موبایل شیشه جلو: این هولدرها به شیشه جلو اتومبیل شما متصل می شوند و گوشی شما را در جای خود نگه می دارند و به شما این امکان را می دهند که از آن به عنوان GPS یا برای مکالمه هندزفری در حین رانندگی استفاده کنید.
 • هولدر موبایل اسلات سی دی: این هولدرها داخل شیار سی دی خودروی شما قرار می گیرند و گوشی شما را در جای خود نگه می دارند و استفاده از آن را به عنوان GPS یا برای مکالمه هندزفری در حین رانندگی آسان می کنند.
 • نگهدارنده مغناطیسی گوشی: این هولدرها از آهنربا برای نگه داشتن گوشی شما در جای خود استفاده می کنند و در صورت نیاز به راحتی می توانید گوشی را متصل و جدا کنید. آنها را می توان در مکان های مختلفی از جمله داشبورد خودرو یا دریچه هوا نصب کرد.
 • هولدر موبایل دوچرخه: این هولدرها به دسته دوچرخه شما متصل می شوند و تلفن شما را در جای خود نگه می دارند و به شما امکان می دهند از آن به عنوان GPS یا برای ردیابی رانندگی خود استفاده کنید.
 • نگهدارنده پایه رومیزی: این هولدرها روی میز یا میز شما قرار می گیرند و گوشی شما را در جای خود نگه می دارند و به راحتی می توانید صفحه نمایش را هنگام کار یا استفاده از چت تصویری مشاهده کنید.
 • بازوبند یا مچ بند نگهدارنده گوشی: این نگهدارنده‌ها دور بازوی شما می‌پیچند و گوشی شما را در جای خود نگه می‌دارند و استفاده از آن را هنگام ورزش یا شرکت در فعالیت‌های خارج از منزل آسان می‌کنند.

اینها تنها چند نمونه از انواع مختلف هولدرهای موبایل موجود و کاربردهای آنها است. هنگام انتخاب نگهدارنده مهم است که نیازها و ترجیحات خاص خود را در نظر بگیرید.
 

مهم ترین ویژگی های بهترین هولدر موبایل

انواع هولدر موبایل دارای قابلیت ها و ویژگی های مختلفی هستند. شناخت ابعاد مختلف ویژگی های یک هولدر موبایل از نکات مهم راهنمای خرید هولدر موبایل است چرا که این شناخت به انتخاب و خرید مناسب ترین پایه نگهدارنده گوشی منجر خواهد شد. در اینجا برخی از موارد رایج وجود دارد:
 
 • قابلیت تنظیم: بسیاری از هولدرهای تلفن قابل تنظیم هستند و به شما امکان می دهند تلفن خود را در زوایای و ارتفاعات مختلف قرار دهید.
 • سازگاری: نگهدارنده‌های گوشی در اندازه‌ها و طرح‌های مختلف برای قرار دادن مدل‌ها و اندازه‌های مختلف گوشی وجود دارند.
 • گزینه‌های نصب: نگهدارنده‌های تلفن را می‌توان بر روی سطوح مختلف مانند داشبورد خودرو، دریچه‌های هوا، شیارهای CD، شیشه‌های جلو یا دسته‌ها نصب کرد.
 • دستگیره ایمن: هولدرهای گوشی معمولاً دارای یک دستگیره مطمئن برای جلوگیری از افتادن یا لیز خوردن گوشی در حین رانندگی یا سواری هستند.
 • عملکرد هندزفری: نگهدارنده‌های تلفن می‌توانند به شما کمک کنند تا تلفن خود را هندزفری کار کنید و به شما امکان می‌دهد بدون در دست گرفتن تلفن خود تماس بگیرید، از GPS استفاده کنید یا به موسیقی گوش دهید.م
 • مدیریت کابل: برخی از نگهدارنده‌های تلفن دارای ویژگی‌های مدیریت کابل هستند تا کابل‌های شارژ را منظم و دور از دسترس نگه دارند.
 • نصب آسان: نصب اکثر هولدرهای گوشی آسان است و بدون هیچ ابزاری قابل انجام است.
 • دوام: نگهدارنده های تلفن با کیفیت بالا از مواد بادوام ساخته شده اند که می توانند در برابر سایش و پارگی مقاومت کنند.
 • سبک و طراحی: نگهدارنده‌های گوشی در سبک‌ها و طرح‌های مختلف برای مطابقت با ترجیحات شما و تکمیل کننده فضای داخلی وسیله نقلیه شما هستند.
 • قابلیت شارژ: برخی از هولدرهای موبایل قابلیت شارژ گوشی شما را در حین نصب دارند. هولدر موبایل شارژ بی سیم معمولا یک کابل شارژ داخلی یا یک پورت USB دارند که به شما امکان می دهد کابل شارژ گوشی خود را متصل کنید. این ویژگی به ویژه برای کسانی که از تلفن خود برای ناوبری GPS یا پخش موسیقی در حین رانندگی استفاده می کنند مفید است. با شارژ کردن تلفن خود در حین نصب، می توانید اطمینان حاصل کنید که تلفن شما در طول سفر خود روشن می ماند.

با انتخاب یک نگهدارنده گوشی با ترکیب مناسبی از این قابلیت ها و ویژگی ها، می توانید راحتی، ایمنی و راحتی استفاده از گوشی خود را در هنگام رانندگی یا سواری افزایش دهید.
 

راهنمای خرید هولدر موبایل: سایز و مدل گوشی

سایز و مدل گوشی موبایل شما حتما باید سازگار با مدل هولدرانتخابی شما باشد. این کمک می کند تا اطمینان حاصل کنید که نگهدارنده ای که انتخاب می کنید با گوشی شما سازگار است و آن را به طور ایمن در جای خود نگه می دارد.
در اینجا چند نکته وجود دارد که به شما کمک می کند تا بر اساس اندازه و مدل گوشی خود، نگهدارنده گوشی مناسب را انتخاب کنید:
 
 • تلفن خود را اندازه گیری کنید: طول و عرض تلفن خود را اندازه گیری کنید تا ایده دقیقی از اندازه آن داشته باشید. این به شما کمک می کند تا یک نگهدارنده گوشی را انتخاب کنید که اندازه مناسبی داشته باشد و گوشی شما را ایمن نگه دارد.
 • بررسی سازگاری: به دنبال نگهدارنده های تلفنی باشید که با مدل و مدل گوشی شما سازگار است. برخی از هولدرهای گوشی ممکن است فقط به گونه ای طراحی شده باشند که با برخی از مدل های گوشی سازگار باشند، بنابراین مهم است که قبل از خرید، مشخصات سازنده را بررسی کنید.

 

راهنمای خرید هولدر موبایل: پتانسیل نصب گوشی همراه با قاب

هنگام خرید هولدر گوشی موبایل، توجه به پتانسیل نصب گوشی با قاب بسیار مهم است. این می تواند به شما کمک کند تا مطمئن شوید که تلفن شما ایمن نگه داشته می شود و هنگام رانندگی یا سواری به راحتی در دسترس است. توجه کنید که نگهدارنده گوشی می تواند اندازه قاب گوشی شما را در خود جای دهد. برخی از هولدرهای گوشی ممکن است فقط برای نگه داشتن خود گوشی طراحی شده باشند، بنابراین مهم است که مشخصات سازنده را بررسی کنید تا مطمئن شوید که گوشی شما با قاب مناسب است.
 

راهنمای خرید هولدر موبایل: محل نصب هولدر موبایل

هنگام خرید نگهدارنده موبایل، توجه به محل و نحوه نصب هولدر موبایل بسیار مهم است. این می تواند به شما کمک کند هنگام رانندگی یا سوار شدن، نگهدارنده ای که انتخاب می کنید در مکانی مناسب و امن قرار گیرد.
در اینجا چند نکته برای کمک به انتخاب محل نصب مناسب برای نگهدارنده موبایل آورده شده است:
 
 • داشبورد: نگهدارنده تلفن روی داشبورد می‌تواند مکانی مناسب و در دسترس باشد، اما مهم است که مطمئن شوید که نگهدارنده مانع دید شما از جاده یا هر سنج یا نمایشگر مهمی نمی‌شود.
 • شیشه جلو: نگهدارنده گوشی روی شیشه جلو می تواند دید واضحی از گوشی شما ایجاد کند و اگر مکررا از تلفن خود برای مسیریابی استفاده می کنید می تواند گزینه خوبی باشد. با این حال، مطمئن شوید که نگهدارنده مانع دید شما از جاده یا هر سنج یا نمایشگر مهمی نمی شود.
 • دریچه تهویه هوا: اگر ترجیح می دهید تلفن خود را در دسترس قرار دهید، نگهدارنده تلفن نصب شده روی دریچه هوا می تواند گزینه خوبی باشد. با این حال، مطمئن شوید که نگهدارنده جریان هوا را مسدود نمی کند یا به دریچه های خودرو شما آسیب نمی رساند.
 • اسلات سی دی: اگر به طور مکرر از سی دی پلیر ماشین خود استفاده نمی کنید، یک نگهدارنده گوشی روی شیار سی دی می تواند گزینه خوبی باشد. با این حال، مطمئن شوید که نگهدارنده دستگاه پخش سی دی را مسدود نمی کند یا به شکاف سی دی آسیب نمی رساند.
 • کنسول وسط: اگر ترجیح می‌دهید هنگام رانندگی یا سواری، گوشی خود را از دید دور نگه دارید، نگهدارنده تلفن روی کنسول مرکزی می‌تواند گزینه خوبی باشد. با این حال، مطمئن شوید که نگهدارنده هیچ دکمه یا کنترل مهمی را مسدود نمی کند.

با در نظر گرفتن محل نصب در هنگام انتخاب نگهدارنده موبایل، می توانید اطمینان حاصل کنید که هولدر هنگام رانندگی یا سواری در مکانی مناسب و امن قرار می گیرد.
 

 

راهنمای خرید هولدر موبایل: قابلیت چرخش

قابلیت چرخش هولدر موبایل را از مهم ترین نکات راهنمای خرید هولدر موبایل در نظر بگیرید. این می تواند به شما کمک کند هنگام رانندگی یا سواری، گوشی شما به راحتی با زاویه دید دلخواه شما قابل تنظیم باشد.
در اینجا چند نکته وجود دارد که به شما کمک می کند تا یک نگهدارنده تلفن با قابلیت چرخش خوب انتخاب کنید:
 • محدوده چرخش را بررسی کنید: به دنبال نگهدارنده تلفنی باشید که طیف وسیعی از زوایای چرخش را ارائه می دهد تا بتوانید به راحتی زاویه دید را مطابق با نیاز خود تنظیم کنید.
 • مکانیسم قفل را در نظر بگیرید: یک مکانیسم قفل خوب می تواند به حفظ ایمن گوشی شما در هنگام تنظیم زاویه دید کمک کند. به دنبال نگهدارنده تلفن با مکانیزم قفل باشید که استفاده از آن آسان باشد، اما تلفن شما را نیز ایمن نگه دارد.
 • به دنبال یک مفصل گردان باشید: یک مفصل گردان می تواند تنظیم زاویه دید گوشی را آسان تر کند. به دنبال نگهدارنده تلفن با مفصل چرخان باشید که صاف و آسان برای چرخاندن باشد.
 • پایداری را در نظر بگیرید: قابلیت چرخش نگهدارنده تلفن تنها زمانی مفید است که هولدر ثابت باشد و هنگام رانندگی یا سواری تکان یا لرزش نداشته باشد. به دنبال یک نگهدارنده تلفن با پایه یا مکانیزم نصب ثابت باشید تا از تجربه تماشای ثابت اطمینان حاصل کنید.

 

راهنمای خرید هولدر موبایل: قابلیت شارژ کردن گوشی

یکی از نکات مهم راهنمای خرید هولدر موبایل که باید به آن توجه کنید، قابلیت شارژ گوشی است. برخی از هولدرها دارای قابلیت شارژ بی سیم داخلی هستند، در حالی که برخی دیگر نیاز به یک کابل جداگانه برای اتصال به درگاه شارژ گوشی دارند.
اگر مرتباً از تلفن خود برای ناوبری یا سایر کارهایی که باتری را به سرعت خالی می کند استفاده می کنید، نگهدارنده تلفن با قابلیت شارژ می تواند بسیار مفید باشد. این امکان را به شما می دهد تا در حین استفاده از گوشی خود بدون نگرانی از اتمام باتری آن را شارژ کنید.
با این حال، مهم است که توجه داشته باشید که همه دارندگان تلفن با قابلیت شارژ یکسان ساخته نمی شوند. برخی ممکن است تلفن شما را کندتر از سایرین شارژ کنند، یا ممکن است با همه مدل های تلفن سازگار نباشند. قبل از خرید، حتما مشخصات را بررسی کنید و مطمئن شوید که هولدر مورد نظر با گوشی شما کار می کند و سرعت شارژ مناسبی را ارائه می دهد.
 

راهنمای خرید هولدر موبایل: قیمت

هنگام خرید نگهدارنده موبایل، مهم است که قیمت آن را در نظر بگیرید. شما می خواهید نگهدارنده ای را انتخاب کنید که ارزش و کیفیت خوبی در ازای پرداخت هزینه شما فراهم کند و نیازهای شما را بدون فشار مالی برآورده کند.
در اینجا چند نکته وجود دارد که به شما کمک می کند تا یک نگهدارنده موبایل متناسب با بودجه خود انتخاب کنید:
 
 • بودجه خود را مشخص کنید: قبل از شروع خرید، مشخص کنید که چقدر حاضرید برای نگهدارنده موبایل خرج کنید. این به شما کمک می کند تا گزینه های خود را محدود کنید و از خرج کردن بیش از حد جلوگیری کنید.
 • مقایسه قیمت ها: زمانی که بودجه خود را مشخص کردید، قیمت ها را برای دارندگان موبایل مختلف مقایسه کنید. می‌توانید طیف گسترده‌ای از قیمت‌ها را برای دارندگان، از گزینه‌های مقرون به صرفه گرفته تا موارد گران‌تر با ویژگی‌های اضافی، پیدا کنید.
 • ویژگی‌ها را در نظر بگیرید: هنگام مقایسه قیمت‌ها، ویژگی‌های موجود در هر نگهدارنده موبایل را در نظر بگیرید. در حالی که نگهدارنده‌های گران‌تر ممکن است ویژگی‌های اضافی مانند شارژ بی‌سیم یا دستگیره قوی‌تر داشته باشند، اگر فقط یک نگهدارنده اولیه می‌خواهید ممکن است به این ویژگی‌ها نیاز نداشته باشید.

بهترین هولدر موبایل برای من کدام است؟

به دلیل تنوع بالا در میان محصولات هولدر موبایل راهنمای خرید هولدر موبایل در پاسخ به اینکه مناسب ترین و بهترین هولدر موبایل برای شما چه نوع هولدری است بسیار کمک کننده است اما بازهم این شما هستید که پس آشنایی با نکات مهم راهنمای خرید پایه نگهدارنده موبایل باید به ترجیحات و انتظارات خود رجوع کنید و با توجه به آن هولدر موبایل مناسب خود را انتخاب کنید. به عنوان مثال شاید برای شما قابلیت شارژ شدن گوشی توسط هولدر موبایل در اولویت باشد، شاید هم به دلیل مهم بودن فاکتور قیمت به دنبال ارزان ترین نوع هولدر موبایل باشید. اما همواره توصیه میکنیم که دوام و نگهداری ایمن گوشی موبایل خود در صدر اولویت ها قرار دهید مثلا هولدر های چسبی بعد از مدتی قابلیت چسبندگی خود را از دست می دهند و ممکن است باعث آسیب رساندن به گوشی موبایل شما می شود.

 

سوالات متداول « راهنمای خرید هولدر موبایل »

 

1. مهم ترین نکته راهنمای خرید هولدر موبایل چیست؟

دوام، کیفیت و میزان ایمن نگه داشتن گوشی توسط هولدر موبایل و توجه به حداقل و حداکثر سایز و ابعاد قابل پشتیبانی توسط نگهدارنده گوشی دو نکته بسیار مهم در راهنمای خرید پایه نگهدارنده موبایل است.
 

2. آیا می توان نگهدارنده گوشی را برای زوایای و موقعیت های مختلف تنظیم کرد؟

تمام انواع هولدر های موبایل ممکن است قابلیت چرخش یا تنظیم ارتفاع نداشته باشند.  پس در مرحله انتخاب هولدر موبایل ویژگی قابلیت چرخش و تنظیم ارتفاع را در نظر بگیرید.
 

3. آیا می توانم از هولدر موبایل با قاب گوشی استفاده کنم؟

بسیاری از هولدرهای گوشی برای کار با قاب گوشی طراحی شده اند، اما مهم است که نگهدارنده ای را انتخاب کنید که با قاب گوشی خاص شما سازگار باشد. برخی از هولدرها ممکن است با کیس های ضخیم تر یا حجیم تر به خوبی کار نکنند.

 

جمع بندی

ما در این مقاله تمام ابعاد و نکات مهم راهنمای خرید هولدر موبایل را بررسی کردیم تا بتوانیم به شما در انتخاب هرچه راحت تر یک نگهدارنده گوشی مناسب کمک کنیم. همانطور که در خلل محتوا به آن اشاره شد می بینید که از هولدر های موبایل در سطوح مختلفی مانند؛ داشبورد، دریچه کولر ماشین، میز، دوچرخه و … استفاده می شود پس در نتیجه انواع مختلفی از هولدر موبایل در بازار موجود هستند که انتخاب و خرید نگهدارنده را دشوار می کند اما در این راهنمای خرید پایه نگهدارنده موبایل تمام نکات مهم و ویژگی ها و قابلیت هایی که هنگام انتخاب و خرید هولدر موبایل باید در نظر بگیرید به صورت جامع و کامل توضیح داده شده است.  این نکته را هم مد نظر قرار دهید که اگر به عنوان خریدار، قیمت هولدر موبایل از اولویت های شماست میتوانید به وبسایت قلاب مراجعه و هولدر انتخابی خود را با ارزان ترین قیمت موجود در بازار بخرید.

 

 • Mobile holder
اشتراک گذاری:

ارسال دیدگاه

لطفا نام و نام خانوادگی خود را وارد کنید
ذخیره شماره مشتری بدون دستگاه و اینترنت